Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje związane z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 lutego 2017

INFORMACJA

   Informujemy, że dnia 6 kwietnia 2017 r. weszło w życie rozporządzenie MRiRW w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków uchylające rozporządzenie z dnia 20 grudnia 2016 r.

Znosi ono m.in zakaz organizowania targów z udziałem drobiu oraz nakaz zgłaszania właściwemu powiatowemu lekarzowi weterynarii planowanych przemieszczeń drobiu.

Restrykcje dotyczące utrzymywania drobiu przydomowego zostały ograniczone do nakazu utrzymywania drobiu w sposób ograniczający jego kontakt z dzikimi ptakami, w mocy pozostaje nakaz m.in. pojenia i karmienia drobiu w pomieszczeniach zamkniętych oraz utrzymywania drobiu w sposób wykluczający jego dostęp do zbiorników wodnych, do których dostęp mają dzikie ptaki.

Pełen tekst rozporządzenia:

Rozporządzenie MRiRW z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

 

 


 

OGŁOSZENIE

Przypominam, że w związku z utrzymującym się dużym zagrożeniem grypą ptaków nadal obowiązuje Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. z 2016 r., poz. 2091), które określa m.in. bezwzględny nakaz przetrzymywania drobiu i innego ptactwa w zamkniętych obiektach lub innych miejscach uniemożliwiających kontakt z drobiem lub innymi ptakami oraz obowiązek zgłoszenia do Powiatowego Lekarza Weterynarii miejsc, w których utrzymywany jest drób lub inne ptaki.

Za brak zgłoszenia do właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii kara administracyjna wynosi prawie 2 000,00 zł, a za naruszenie przepisów o utrzymaniu drobiu w zamknięciu prawie 800,00 zł.

 

Wszelkich informacji udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii nr tel. 32 42 28 632 oraz Urząd Gminy Lyski tel. 32 4300051 wew. 110

Informacje dostępne są również na stronie internetowej: http://piwrybnik.mojbip.pl/

Wójt Gminy Lyski

/-/ Grzegorz Gryt

 

15 lutego 2017

Informacja dotycząca obowiązku zgłaszania do Powiatowego Lekarza Weterynarii miejsc, w których utrzymywany jest drób lub inne ptaki


3 lutego 2017

PTASIA GRYPA - POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII PRZYPOMINA


13 stycznia 2017

WYTYCZNE GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII DLA HODOWCÓW DROBIU!!!


29 grudnia 2016

APEL do hodowców drobiu

Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii28 grudnia 2016

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie wystąpienia w Polsce szóstego, siódmego i ósmego ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI)