Spotkanie z Panią Agnieszką Rusok

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 sierpnia 2018

W czwartek 19 lipca 2018 r. w Urzędzie Gminy Lyski odbyło się spotkanie Wójta Gminy Grzegorza Gryt z P. Agnieszką Rusok - długoletnią Przewodniczącą KGW Pstrążna, pomysłodawczynią założonego Kabaretu i zespołu "Melodia", które działają przy kole.

Pani Rusok przez lata angażowała się w społeczną działalność na rzecz swojej miejscowości czego ukoronowaniem było wydanie książki autorstwa Pani Agnieszki „Pstrążna. Moja wioska ukochana". W 2017 roku była nominowana do konkursu osobowość roku 2017 w plebiscycie Dziennika Zachodniego za promowanie lokalnej tradycji i historii.

W związku z zakończeniem pełnienia funkcji Przewodniczącej KGW w Pstrążnej Wójt podziękował P. Agnieszce za długoletnią działalność kulturalną na rzecz promocji Gminy Lyski oraz za promowanie lokalnej tradycji i aktywną działalność, jak również wytrwałą pracę w kształtowaniu tożsamości kulturowej mieszkańców Naszej Gminy.

Życząc dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności, Wójt Gminy Grzegorz Gryt, Sekretarz Gminy Katarzyna Czogała oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Aurelia Oklesińska wręczyli byłej już przewodniczącej kwiaty i dyplom w imieniu całej społeczności lokalnej. Rozmowom i wspomnieniom nie było końca. P. Agnieszka opowiadała o swojej długoletniej kadencji, minionych latach, historiach, poznanych przez te wszystkie lata ludzi. Pokazała obecnym kroniki, które tworzyła z wielką pasją. Nic więc dziwnego, że w trakcie spotkania nie obyło się bez łez wzruszenia naszej długoletniej działaczki.