Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

Mobilny Punkt Szczepień w Gminie Lyski

Szanowni Mieszkańcy,

na stronie Ministerstwa Zdrowia podano oficjalną listę punktów szczepień przeciwko COVID-19.

Z przykrością informujemy, że na liście punktów szczepień przeciwko SARS-Cov-2 (Covid-19)

nie znalazła się żadna przychodnia z terenu Gminy Lyski.

 

Jednakże na terenie Gminy Lyski uruchomiony został Mobilny Punkt Szczepień, który zlokalizowany jest w miejscowości Sumina. Szczepienia przeciwko wirusowi SARS-COV-2 odbywają się w sali OSP, ul. Rybnicka 25c, 44-295 Sumina.

Świadczenia związane z udzielaniem szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 realizuje na terenie Gminy Lyski w formie mobilnej podmiot leczniczy SZPAKMED Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Szpaków 33, 41-705 Ruda Śląska. Szczepienie w domu jest możliwe tylko w przypadku osób obłożnie chorych - leżących, taki fakt należy zgłosić podczas rejestracji.

Osoby chcące zaszczepić się w Mobilnym Punkcie Szczepień w Suminie - SZPAKMED , mogą zarejestrować się poprzez nr tel. (32) 242 33 51 lub poprzez system elektronicznego zapisu na szczepienie: https://szpakmed.pl/szczepienia. W trakcie rozmowy telefonicznej należy wskazać jako miejsce szczepienia Mobilny Punkt Szczepień w Suminie.
Osoby, które zarejestrowały się na szczepienie przeciw COVID-19 w Mobilnym Punkcie Szczepień w Suminie o terminie i godzinie szczepienia poinformowane zostaną przez podmiot leczniczy SZPAKMED.

W przypadku szczepień rejonizacja nie obowiązuje. Osoby chcące się zaszczepić mo w tym celu udać się do punktu szczepień zlokalizowanego w sąsiedniej gminie lub mieście. Seniorzy zainteresowani szczepieniem mają możliwość samodzielnego wyboru miejsca szczepienia. W tym celu należy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki o punktach szczepień i wskazać dogodną dla siebie lokalizację: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/.

 

Szczepienia przeciwko COVID-19 są dobrowolne, bezpłatne.