Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Lyskach można składać wnioski o ustalenie prawa do dodatku osłonowego

Dodatek osłonowy został wprowadzony mocą ustawy w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, aby zrekompensować wzrost kosztów energii elektrycznej, cen gazu i żywności.

Zgodnie z przepisami, dodatek osłonowy będzie przysługiwał gospodarstwom domowym, które mają przeciętne miesięczne dochody (określane zgodnie z definicją zawartą w ustawie o świadczeniach rodzinnych) nieprzekraczające 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym, bądź 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Jednorazowy dodatek osłonowy będzie przysługiwał za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r., a jego wysokość będzie zależała od liczby osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego:

  • 400 zł dla jednoosobowego gospodarstwa domowego,
  • 600 zł dla 2-3-osobowego,
  • 850 zł dla 4-5-osobowego,
  • 1150 zł dla gospodarstwa składającego się minimum z 6 osób.

 

Przy ustalaniu wysokości dodatku osłonowego obowiązywać będzie tzw. zasada złotówka za złotówkę, co oznacza, iż dodatek osłonowy będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł. Poniżej 20 zł kwota dodatku osłonowego nie będzie wypłacana.

 

Wnioski o dodatek osłonowy mieszkańcy mogą składać w dowolnym terminie, maksymalnie do 31 października 2022 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Lyskach.

 

Dodatek osłonowy – informacja telefoniczna:
22 369 14 44 - infolinia ogólnopolska
32 430 03 75 (wew. 205) - Dział Świadczeń Rodzinnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Lyskach

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Ministra Klimatu i Środowiska.