Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

XXIII Międzynarodowe Zawody Karpiowe o Puchar Wójta Gminy Lyski

Od 1 do 4 września br. na Łowisku Karpiowym ,,Złów i wypuść” w Pstrążnej odbywały się XXIII Międzynarodowe Zawody Karpiowe o Puchar Wójta Gminy Lyski. Do zawodów przystąpiło 14 dwuosobowych drużyn z Polski, Czech oraz Słowacji. Kilku zawodnikom towarzyszyły rodziny, którym bardzo podobał się kilkudniowy pobyt w Pstrążnej. O godz. 18.00 rozpoczęto łowienie ryb. Pierwszą rybę złowił Dawid Turek tuż po rozpoczęciu zawodów o godzinie 18:05 na stanowisku nr 4.

Łowienie zakończono w niedzielę o godz. 12.00. Największą złowioną rybą podczas tegorocznych zawodów był karp o wadze 22,750 kg, złowiony został przez Łukasza Para (stanowisko nr 4) w 3 wrzesnia o godz. 17:00 Podczas tegorocznej edycji złowiono 1027,700 kg ryb, do kwalifikacji zaliczono 42 największe sztuki.

Wyniki ustalono na podstawie sumy złowionych 3 największych ryb. Najlepsza okazała się drużyna z Polski w składzie: Agnieszka i Janusz Kałuża, wyławiając ryby o łącznej wadze 53,440 kg. Miejsce II na podium należało do Radosława i Filipa Nurzyńskich (52,300 kg), natomiast na miejscu III znaleźli się Stanisław Radosz i Paweł Grabiński (49,385 kg). Jak nakazuje zwyczaj zawodów karpiowych zwycięzcy zostali oblani kubłem zimnej wody.