Aktywni przez współpracę

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 września 2020

Serdecznie zapraszamy wszystkich aktywnie działających w środowiskach lokalnych do udziału w projekcie współpracy polsko-czeskiej pn. „Aktywni przez współpracę”. Projekt ma na celu rozwój potencjału organizacji pozarządowych działających na obszarze Stowarzyszenia LYSKOR oraz gminy Bolatice poprzez pokazanie dobrych praktyk w zakresie działań na rzecz lokalnej społeczności.

W ramach projektu przewidujemy:

 - dwudniową wizytę studyjną na obszarze MAS Rozvoj Tanvaldska w Czechach, połączoną ze zwiedzaniem wioski tematycznej na polskiej części obszaru Euroregionu Nysa – przykład wykorzystania potencjału obszaru z niecodziennym pomysłem na realizację ciekawych inicjatyw,

- Festiwal Organizacji Pozarządowych, sztuki ludowej i rękodzieła – okazja do zapoznania się z NGO z obszaru LGD LYSKOR oraz gminy Bolatice,

- wizytę studyjną w Czernicy, gdzie funkcjonuje AstroLab sp. z o.o. – osoby, które ją tworzą rozpoczynały swoją działalność w formie fundacji, dziś przyjmują nawet kilkaset osób rocznie, zaszczepiając w nich ciekawość poznawania kosmosu poprzez popularyzację astronomii.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa „Przekraczamy granice”.

 W pierwszej kolejności przyjmujemy zapisy Członków Stowarzyszenia LYSKOR – do 11 września 2020 r. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Więcej informacji oraz zapisy w biurze LGD LYSKOR:

biuro@lyskor.pl,

tel. 32 440 76 01

Galeria

  • Powiększ zdjęcie