Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

Strona główna

Menu dla: Strona główna

Artykuły

 • Test syren

  Wójt Gminy Lyski informuje, że w dniu 23 listopada, pomiędzy godziną 9:00  a 13:00 odbędzie się ogólnopolski test syren alarmowych, podczas którego MOGĄ zostać uruchomione syreny alarmowe w Ochotniczych Strażach Pożarnych.

  Czytaj Więcej o: Test syren
 • Październik miesiącem świadomości raka piersi

  Szanowne Mieszkanki Gminy Lyski,

  październik uznawany jest na świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W tym szczególnym okresie podejmujemy tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem nowotworów piersi. Na dzień 15 października 2022 roku przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka. Mając to na uwadze od wielu lat w tym okresie na terenie Gminy Lyski organizowane są badania mammograficzne. Od wczoraj, tj. 5 października do 7 października przy Urzędzie Gminy Lyski stacjonuje mammobus Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej - Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach, w którym ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat mogą wykonać bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu profilaktyki raka piersi finansowanego przez NFZ. Na badanie można się zarejestrować pod numerem telefonu 32 278 98 96 (proszę przygotować nr PESEL oraz nr telefonu).

  W ramach wspomnianych obchodów zapraszamy Mieszkanki Gminy Lyski do udziału w spotkaniu profilaktyczno - edukacyjnym pn. „Profilaktyka ratuje życie – NIE! dla raka” poświęconemu tematyce nowotworów piersi oraz szyjki macicy. Spotkanie odbędzie się 19 października 2022 roku w sali OSP Lyski w godzinach od 17.00 do 20.00.

  Mamy nadzieję, że wysłuchanie różnorodnych tematycznie wykładów obejmujących profilaktykę, diagnostykę oraz metody leczenia nowotworów będzie dla Pań formą zdobycia nowej wiedzy oraz ważnych informacji prozdrowotnych.

  Zainteresowanie poprzednimi edycjami oraz pozytywne opinie, jakie wyrażały Panie po spotkaniu są dla nas organizatorów źródłem prawdziwej satysfakcji. Wierzymy, że zarówno merytoryczny poziom wykładów, jak również kwestie organizacyjne i tym razem sprostają Paniom oczekiwaniom.

  Mamy więc nadzieję, że i w tym roku zechcą Panie wziąć udział w spotkaniu profilaktyczno – edukacyjnym, które stanie się okazją do upowszechniania zachowań prozdrowotnych oraz zwrócenia uwagi na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych.

  Raz jeszcze zapraszamy do udziału w spotkaniu.

  Czytaj Więcej o: Październik miesiącem świadomości raka piersi
 • Październik miesiącem walki z rakiem piersi

  Od wielu lat, systematycznie na terenie Gminy Lyski organizowane są badania mammograficzne. Już za dwa dni na terenie gminy stanie mammobus Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej - Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach, w którym ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu profilaktyki raka piersi finansowanego przez NFZ.
   
  Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowości Lyski, ul. Dworcowa 1a, 44-295 Lyski (parking przy Urzędzie Gminy Lyski) w dniach 5-7 października 2022 roku.
   
  W dniach 5 oraz 6 października badanie będzie można wykonać w godzinach: 10.00 - 17.00, natomiast w piątek 7 października akcja profilaktyczna rozpocznie się o godzinie 8.30 rano i potrwa do godziny 15.30.
   
  Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 32 278 98 96 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 (proszę przygotować nr PESEL oraz nr telefonu).
   
  Na badanie należy zabrać ze sobą: dowód osobisty, zdjęcia z poprzedniej mammografii (jeżeli była wykonana poza NIO Gliwice), maseczkę tekstylną zasłaniającą usta i nos.
   
  Czytaj Więcej o: Październik miesiącem walki z rakiem piersi
 • Dodatkowy nabór - Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym

  W wyniku powstania oszczędności poprzetargowych, ogłasza się dodatkowy nabór Beneficjentów w Konkursie Grantowym Cyfrowa Gmina – „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”, realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowana lata 2014-2020.

  Czytaj Więcej o: Dodatkowy nabór - Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym
 • Najaktywniejszy senior województwa śląskiego

  Zachęcamy do zgłoszeń na najaktywniejszego seniora w województwie śląskim. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wyróżnionych ze względu na płeć, w wyniku których laureaci otrzymają tytuły „Aktywnej seniorki” oraz „Aktywnego seniora”.
   
  Kandydaci powinni mieć ukończone 60 lat i wyróżniać się swoim działaniem na rzecz środowiska osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej.
   
  Termin zgłoszeń konkursowych został przedłużony do 10 października 2022 roku!
   
  Zgłoszeń należy dokonywać poprzez odpowiedni formularz, który stanowi załącznik do regulaminu konkursowego (załącznik nr 1) wraz z podpisanym formularzem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników (załącznik nr 2) oraz oświadczenie kandydata o ukończeniu 60 lat.
  Czytaj Więcej o: Najaktywniejszy senior województwa śląskiego
 • Jesienny Rajd Rowerowy

  Mamy zarezerwowaną dobrą pogodę, najlepsze ścieżki rowerowe w okolicy, a ponadto zapewniamy ciepły posiłek i dobre towarzystwo. Gwarantujemy piękne jesienne widoki i liczymy na Wasze pozytywne nastroje i obecność!
   
  Serdecznie zapraszamy na Jesienny Rajd Rowerowy w dniu 15 października br. o godz. 9:00.
   
  Wiek uczestników min. 12 lat. Uczestnictwo w rajdzie jest całkowicie darmowe !
   
  Zapisy pod nr telefonicznym 32 430 00 51 wew. 107 lub mailowo: promocja@lyski.pl
   
   
  Czytaj Więcej o: Jesienny Rajd Rowerowy