Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

Dom Pomocy Społecznej

 

 

 

Dom Pomocy Społecznej p. w. św. Józefa w Lyskach

Jest przeznaczony dla 124 mieszkańców zarówno kobiet jak i mężczyzn. Oferujemy całodobową opiekę. Zapewniamy wysoki standard bytowo - mieszkaniowy. Posiadamy pokoje 1, 2 i 3 osobowe z łazienkami. Dla osób leżących są specjalnie przystosowane pokoje 4 osobowe.

Na każdym oddziale znajdują się pokoje dziennego pobytu oraz aneksy kuchenne . W naszym domu oferujemy usługi opiekuńcze  i wspomagające. Dom otacza duży ogród z ławkami i altanami, trawniki, krzewy ozdobne oraz drzewa upiększające otoczenie.

Dom posiada własną kuchnię z jadalnią, zapewniamy – 3 posiłki dziennie z uwzględnieniem diet stałych, okazjonalnie również podwieczorki. Dom i jego otoczenie pozbawiony jest barier architektonicznych, w budynku jest winda, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych , system przyzywowo - alarmowy oraz alarmowo- przeciwpożarowy.

Placówka posiada własne środki transportu: trzy busy 9 osobowe w tym jeden dostosowany do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich.Mieszkańcy mogą przyjmować gości o każdej porze dnia i mają do dyspozycji dwa pokoje gościnne.Nasz Dom szczyci się wieloletnią tradycją.

Staramy się stworzyć Dom jak najbardziej zbliżony do domu rodzinnego by mieszkańcy czuli się w nam jak najlepiej i by rodziny były spokojne o los swoich bliskich, którzy będą mieszkać w DPS w Lyskach pod okiem wysoko wyspecjalizowanych pracowników.

 

Kadra:

Dyrektor Domu - mgr Marek Weczerek

Zastępca Dyrektora, Kierownik Działu Opiekuńczo - Pielęgnacyjnego - mgr Marta Buszka

Dział Pielęgniarski - p. Stefania Buszka

Kierownik Działu Gospodarczego - mgr Michał Marcol

Główna Księgowa - mgr Agnieszka Kubik

Kierownik Działu Socjalno-Wspomagającego - mgr Helena Dereń

 

 

Dom Pomocy Społecznej p. w. św. Józefa w Lyskach

maps44-295 Lyski,
ul. Rybnicka 7

faxtel./fax 32 4300006Nip: 642-24-77-779

Autor: Karolina Korbel