Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

Rodzinny Rajd Rowerowy "Turystycznie na dwóch kółkach" - 19.06.2021

Po wyjątkowo długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa miłośnicy rowerowych wycieczek wzięli udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym „Turystycznie na dwóch kółkach”. Malownicza trasa, licząca około 35 kilometrów wiodła ścieżkami rowerowymi zlokalizowanymi na terenie Gminy Lyski.

W ubiegłym roku z uwagi na sytuację epidemiczną nie udało się zorganizować żadnej rowerowej wyprawy, dlatego też spragnieni rowerowych wycieczek miłośnicy dwóch kółek ochoczo stawili się na starcie sobotniego rajdu, mając nadzieję na miłe spędzenie czasu w sobotnie południe.

Tradycyjnie i tym razem mieszkańcy nie zawiedli i na starcie, który zlokalizowany został na placu przy Urzędzie Gminy Lyski stawiło się prawie 30 uczestników rowerowej wyprawy.

Rowerzyści wyruszyli z parkingu przy urzędzie, następnie kierowali się w kierunku lyseckiego podlesia, a potem ulicami Graniczną i Topolową udali się w kierunku Pstrążnej. Tam ścieżką wiodącą przez malownicze pola i lasy rowerzyści dotarli do sąsiedniej Gminy Kornowac, gdzie przez miejscowość Łańce dojechali do Żytnej. Dalej trasa rajdu prowadziła przez Adamowice i Bogunice, by uczestnicy rajdu mogli dotrzeć na metę, gdzie na wszystkich czekał poczęstunek.

Uczestnikom rajdu towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda i dobre humory. Trasa dostosowana była do możliwości i kondycji wszystkich uczestników, dlatego w rajdzie brały udział całe rodziny.

Pogoda jak zwykle nas nie zawiodła, a humory dopisywały wszystkim uczestnikom rajdu.

Już dziś zapraszamy na kolejny rajd rowerowy!