Gmina Lyski

Strona główna

Witamy na naszej stronie

Dokumenty zastrzeżone    Zastrzegam   Ankieta zapotrzebowanie na gaz

Bieżące informacje na temat koronawirusa znaleźć można na stronach:

- https://www.gov.pl/web/koronawirus

- https://www.gov.pl/web/zdrowie

- https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

 

 

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie
28 maja 2020

Akcja szycia maseczek

Szanowni Mieszkańcy Gminy Lyski,

pozytywny oddźwięk akcji „Maseczki dla Seniorów" spowodował, że Wójt Gminy Lyski postanowił poszerzyć zakres naszych działań. Darmową maseczkę ochronną otrzyma każdy mieszkaniec Gminy Lyski, którego dotyczy obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Obecnie pracownicy OWR szyją bezpłatne maseczki dla pozostałych mieszkańców gminy, które sukcesywnie są przekazywane do poszczególnych sołectw. Maseczki rozdysponowywane są przez radnych, sołtysów, rady sołeckie oraz druhny i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Maseczki wrzucane są do skrzynek na listy bądź dostarczone są osobiście. Do tej pory maseczki ochronne otrzymali mieszkańcy Adamowic, Bogunic, Dzimierza, Nowej Wsi, Suminy, Żytnej, Pstrążnej oraz Raszczyc. Łącznie rozdano już 4931 sztuk masek.

Zebrane zostały także dane ze wszystkich szkół z terenu Gminy Lyski, do 16 czerwca maseczki otrzymają wszyscy uczniowie klas ósmych, którzy będą pisać egzamin ósmoklasisty. Maseczki otrzymali już także nauczyciele z ZSP Pstrążna oraz ZSP Lyski.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję roznoszenia maseczek oraz tym, którzy wsparli akcję finansowo!

 

Czytaj więcej o: Akcja szycia maseczek
Powiększ zdjęcie
28 maja 2020

Ruszyła kampania "Kupuj świadomie - Produkt polski"

Zachęcamy do zapoznania się z pismem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie kampanii informacyjnej "Kupuj świadomie - Produkt polski".

https://www.polskasmakuje.pl/wp-content/uploads/2020/03/mrirw_pismo_produkt_polski_26032020.pdf

oraz do wsparcia inicjatywy poprzez świadome wybieranie polskich produktów żywnościowych, które wytworzone zostały w kraju i z rodzimych surowców.

Bądźmy solidarni z przedsiębiorcami i rolnikami w tym trudnym czasie i kierujmy się patriotyzmem konsumenckim przyczyniając się w ten sposób do ratowania miejsc pracy. 

Czytaj więcej o: Ruszyła kampania "Kupuj świadomie - Produkt polski"
28 maja 2020

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h.

Ważność od godz. 11:30 dnia 28.05.2020 r do godz. 22:30 dnia 28.05.2020 r.

Czytaj więcej o: OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE
27 maja 2020

30 lecie samorządności w Polsce

8 marca 1990 roku została uchwalona ustawa o samorządzie terytorialnym, a 27 maja 1990 odbyły się całkowicie wolne wybory samorządowe (do Rady Gminy). Pierwszy raz, po II wojnie światowej, w sposób nieskrępowany decydowaliśmy o przyszłości naszego kraju. Od tych ważnych w historii Polski wydarzeń minęło 30 lat.

Czytaj więcej o: 30 lecie samorządności w Polsce
Powiększ zdjęcie
25 maja 2020

HARMONOGRAM OBOWIĄZKOWEGO SZCZEPIENIA PSÓW I KOTÓW PRZECIW WŚCIEKLIŹNIE

W związku z przekazaniem informacji przez lokalny gabinet weterynaryjny, informujemy, że istnieje możliwość zaszczepienia psa przeciw wściekliźnie

Czytaj więcej o: HARMONOGRAM OBOWIĄZKOWEGO SZCZEPIENIA PSÓW I KOTÓW PRZECIW WŚCIEKLIŹNIE
25 maja 2020

ARiMR: Szkolenie online z „Modernizacji gospodarstw obszar D”

Śląski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dotyczące poddziałania 4.1.3 Modernizacja gospodarstw rolnych obszar D w ramach PROW 2014-2020, które odbędzie się 28 maja 2020 roku o godzinie 11:00. Spotkanie odbędzie się online.

 

Czytaj więcej o: ARiMR: Szkolenie online z „Modernizacji gospodarstw obszar D”
25 maja 2020

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Miejscami możliwy grad.

Ważność od godz. 11:00 dnia 25.05.2020 r. do godz. 22:00 dnia 25.05.2020 r.

Czytaj więcej o: OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO