Gmina Lyski

Atrakcje turystyczne

Artykuły

 • Turysto znajdź i nas

  Każde pogranicze to obszar ścierania się kultur, społeczności, tradycji i zwyczajów. Jest to specyficzny tygiel, mozaika różnych elementów przeszłości sprawiających że dane terytorium ma swoje cechy i uwarunkowania. Najważniejszym elementem każdej kultury są ludzie, ich zachowania, wierzenia, obyczaje, tradycje, nadzieje i lęki. To co nas motywuje do działania to chęć poznania, nie tylko odległych lądów jak w zamierzchłych czasach ale również sąsiadów którzy posługują się trochę innym językiem.

  Projekt „Turysto znajdź i nas” jest kolejnym przykładem dobrze zrealizowanego projektu w którym współpraca społeczności gmin Lyski i Darkovice stałą się przyczyną do zdynamizowania rozwoju obszaru pogranicza. Mamy nadzieję, iż nasze działania przyciągną turystów i nie tylko, którzy zobaczą że „nasze małe ojczyzny” są warte odwiedzenia. Wiemy też że każdy kto nas odwiedzi, zmieni zdanie na temat postrzegania naszych terenów jako uprzemysłowionych, zadymionych okolic i pozna urocze zakątki tzw. „zielonego pogranicza”.

  W galerii zdjęć przygotowaliśmy prezentację najciekawszych obiektów turystycznych oraz sakralnych z Gmin Lyski i Darkovice.

   

  Zapraszamy również do zapoznania się z Naszym albumem stworzonym w ramach projektu „Turysto znajdź i nas”  POBIERZ

   

  Czytaj Więcej o: Turysto znajdź i nas