Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

Lysecki Maraton MTB

31 marca o godz. 8:00 zostało otwarte biuro zawodów przed którym ustawiła się kolejka chętnych. Bardzo szybko okazało się, iż zainteresowanie imprezą przerosło nasze oczekiwania. Oprócz mieszkańców Gminy Lyski oraz Obca Darkovice, naszego Partnera, pojawili się kolarze z różnych zakątków naszego regionu.

Kierownik zawodów w porozumieniu ze służbami zabezpieczającymi przebieg wyścigu, postanowił dopuścić do maratonu wszystkich chętnych jednakże z tego powodu start opóźnił się o 15 minut. O 10:15 wystartowali zawodnicy do rywalizacji na dłuższym dystansie (PRO), natomiast o 10:25 w kategorii HOBBY. Przygotowanie trasy, jej oznakowanie i zabezpieczenie stało na naprawdę wysokim poziomie. Podobnie rzecz się miała z poziomem trudności, wielu zawodników przyznało, iż nie spodziewali się takich przewyższeń, zjazdów i podjazdów. Wszyscy chwalili również malownicze krajobrazy i przepiękne widoki, które są od lat wizytówką Gminy Lyski. Jako pierwszy linię mety minął P. Paweł Ścierski jadący na dystansie HOBBY (1:01), natomiast w kategorii PRO najszybszy był P. Tomasz Dygacz. Zwycięzcom w poszczególnych kategoriach serdecznie gratulujemy raz jeszcze. Po wyścigu na wszystkich czekał obficie zaopatrzony bufet i stoisko z gadżetami. Ponadto każdy otrzymał pamiątkowy medal.