Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

OZE

Strona projektu

Nabór uzupełniający - styczeń 2022 r. - kolektory słoneczne

Serwis

Nabór uzupełniający - lipiec 2021 r. - pompy cwu

Informacja dot. OZE

Informacja nt. firmy wykonawczej i stosowanych urządzeń

Nabór uzupełniający (ciągły) 2021

Nabór uzupełniający uczestników projektu będzie prowadzony w dniach 25.05 - 05.06.2020 r. - więcej szczegółów tutaj

INFORMACJA DOT. NABORÓW UZUPEŁNIAJĄCYCH

Ze względu na trwający proces podpisywania umów ilość zakwalifikowanych uczestników do udziału w projekcie jest uzależniona od ilości wolnych instalacji. Umieszczenie danej działki na liście wylosowanych nie oznacza zakwalifikowania do udziału w projekcie, oznacza jedynie kolejność kwalifikacji. Wszystkie opublikowane listy są listami rezerwowych.

Wykaz najczęściej zadawanych pytań w ramach projektu "Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg"

 1. Od 18 marca 2020 r. sukcesywnie będziemy podpisywać umowy – zostaną one przygotowane i przesłane pocztą. Prosimy o ich sprawdzenie i zwrotne odesłanie bądź złożenie w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy Lyski. W przesyłce znajdować się będzie koperta zwrotna, w przypadku przesłania pocztą mieszkaniec musi jedynie zakupić i nakleić znaczek. W przypadku gdy dane w umowie nie będą się zgadzać ze stanem faktycznym prosimy o kontakt telefoniczny 32 4300051 wew. 124. Ta sama sytuacja dotyczy rezygnacji z danej instalacji.
 2. Umowę muszą podpisać wszyscy właściciele danej nieruchomości.
 3. Do dnia podpisania umowy każda nieruchomość musi mieć uregulowany stan prawny – tylko właściciele / osoby uprawnione mogą podpisać umowy.
 4. Do dnia podpisania umowy mieszkaniec nie może posiadać zaległych zobowiązań finansowych wobec Gminy Lyski z tytułu należności publiczno-prawnych i cywilno-prawnych,
 5. W umowie w paragrafie 2 ust. 2 przy danej instalacji należy wpisać powierzchnię użytkową budynku.
 6. Nie można zmienić instalacji na inną niż została zadeklarowana w złożonym wniosku. Nie można dokonać zmiany np. kolektorów na instalację fotowoltaiczną, pompy co na kocioł na pellet. Można natomiast zrezygnować z danej instalacji w przypadku zaznaczenia we wniosku więcej niż jednej np. zaznaczyliśmy instalację fotowoltaiczną i kocioł i chcemy zrezygnować z kotła to ta sytuacja jest dopuszczalna.
 7. Każda z gmin w projekcie jest zobligowana do uzyskania wskaźnika tzn. zabudowania u mieszkańców określonej liczby instalacji, nie możemy tej liczby zmieniać. Z tego względu nie ma pozwolenia na dokonywanie zmian.
 8. Po zakończeniu procesu podpisywania umów może (ale nie musi) odbyć się nabór uzupełniający na „wolne” instalacje np. gdy 5 mieszkańców zrezygnuje z kotłów to wtedy na tą liczbę zostanie ogłoszony nabór. Każdy mieszkaniec, również już zakwalifikowany wcześniej do udziału będzie mógł wziąć udział w naborze uzupełniającym.
 9. Obecnie nie rozpatrujemy żadnych dodatkowych wniosków o dopuszczenie udziału w projekcie.
 10. Mieszkaniec nie montuje i zamawia instalacji na własną rękę, firmę wybiera gmina w drodze przetargu – brak obecnie wiedzy nt. producentów poszczególnych instalacji.
 11. Montaż finansowy – mieszkanie wnosi wkład własny w wysokości 15% kosztów netto i podatek VAT w całości.
 12. Mieszkaniec musi wnieść wkład własny w terminie podanym pisemnie przez Gminę.
 13. Wszelkie pytania prosimy kierować poprzez mail k.lipka@semperpower.pl lub telefonicznie 519 589 648. Jest to infolinia firmy pełniącej funkcję koordynatora projektu.

Wzór umowy

Załącznik nr 1 - wykaz kosztów kwalifikowanych

Rezygnacja z udziału w projekcie

Prezentacja

 

Artykuły