Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

Tour de Rybnik 2019 Lyski

Ostatniego dnia sierpnia Gmina Lyski stała się kolarską stolicą regionu. Ponad 300 kolarzy rywalizowało na pętli wyścigu Tour de Rybnik poprowadzonej przez tereny Gmin Lyski i Gaszowice. Wyścig cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno zawodników jak i kibiców.

Patronami imprezy byli P. Józef Gawliczek i P. Przemysław Niemiec, których nazwiska zna cały kolarski świat. Warto nadmienić, iż w imprezie wzięli udział nasi mieszkańcy, których pasją są rowery. Tworzą nieoficjalny team Gminy Lyski i reprezentują naszą społeczność lokalną na wielu zawodach w regionie. „Naszą” drużynę tworzą głównie panowie – Łukasz Rybarz, Marek Żok, Wojciech Pytel oraz klan Bluszcz – Marcin, Jarosław, Dawid oraz Paulinka, która jest najszybszym rodzynkiem teamu J W tym miejscu dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację, przede wszystkim strażakom za zabezpieczenie trasy. Zapraszamy za rok, mamy nadzieję że w jeszcze większym gronie.

 

Zdjęcia: http://www.facebook.com/pg/GminaLyski/photos/?tab=album&album_id=1202928299907918