Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Lyski

Zimowy pejzaż

Zima w Lyskach

Zimowy pejzaż

Jarzębina

Leszczyna

Leśniczówka w Suminie

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Przedszkole w Zwonowicach

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

Stawy rybne w Raszczycach

OSP Zwonowice

Kompleks Żelazowiec

„Działaj Lokalnie 2021” – jak otrzymać dotację? Szkolenie on-line

Zapraszamy na szkolenie on-line z tematyki wnioskowania o dotację w Programie Działaj Lokalnie dla powiatów raciborskiego i wodzisławskiego, a także gmin Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom 4 maja o 17:00. Aby wziąć udział w szkoleniu, należy do 3 maja 2021 zarejestrować się przy pomocy serwisu Evenea. 

1 maja 2021 Ośrodek Działaj Lokalnie przy Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych (CRIS) rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie w tegorocznym konkursie grantowym. Pula środków finansowych wynosi 67 000,00 zł – 55 000,00 zł w naborze ogólnym (granty do 6 000,00 zł) oraz ścieżce ekologicznej (granty po 3 000,00 zł). Realizacja projektów będzie możliwa 15 czerwca, natomiast jej koniec – 31 grudnia (lub 15 września w przypadku projektów ekologicznych). Wnioskowanie odbywa się za pośrednictwem strony http://system.dzialajlokalnie.pl
 
 

Program szkolenia:

  1. Cel Programu Działaj Lokalnie, wartości i postawy.
  2. Idea Programu.
  3. Zasady udziału w Programie (rodzaje punktowanych działań, kto może ubiegać się o dotację, wkład własny).
  4. „Działaj Lokalnie i ekologicznie” – zasady wnioskowania o granty na ekologię.
  5. Formularz wniosku (kryteria formalne, kryteria merytoryczne).
  6. Dodatkowe możliwości dla uczestników Programu (konkursy „Opowiedz…”, „Dobroczyńca Roku”, „Społecznik Roku”, narzędzie „Lever Basic”, platforma „Kursodrom”, e-wolontariat w ramach TuDu).
  7. Sesja pytań i odpowiedzi.

 

Kogo zapraszamy?

– organizacje pozarządowe,

– stowarzyszenia zwykłe,

– oddziały terenowe organizacji pozarządowych,

– grupy nieformalne, w imieniu których wniosek złoży organizacja pozarządowa,

– grupy nieformalne występujące samodzielnie (tzw. Inicjatywa Działaj Lokalnie),

– przedstawicieli lokalnych samorządów i mediów, którzy chcieliby zainspirować mieszkańców do rozpoczęcia działań społecznych.

Siedziba podmiotu wnioskującego powinna znajdować się na terenie powiatów wodzisławskiego, raciborskiego lub gmin Gaszowice, Jajkowice, Lyski, Świerklany.

 

Masz problem z rejestracją? Pisz lub dzwoń: agnieszka.pytlik@cris.org.pl lub natalia.mandrysz@cris.org.pl, tel. (32) 739 55 12, wew. 13

Masz problem z wejściem na spotkanie na Zoom? Być może pomocna będzie grafika: KLIKNIJ, BY POBRAĆ GRAFIKĘ (proszę kliknąć w zielone pole „Pobierz plik” na dole strony).

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

 

 ***
Szkolenie on-line: „Działaj Lokalnie 2021” – jak otrzymać dotację?
data: 
4 maja 2021 r. (wtorek) | godz.: 17:00 – 18:00
 prowadzący: Agnieszka Pytlik, Natalia Mandrysz