Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

Informacja dot. OZE

Informujemy, że sukcesywnie są wysyłane do Państwa aneksy do umów regulujące i doprecyzowujący różne kwestie z których najważniejszą jest określenie rzeczywistej kwoty wkładu własnego, który należy uiścić na numer konta 85 84360003 0000 0531 8059 0112 w terminie do 30 czerwca 2021 roku. W tytule przelewu należy wpisać numer umowy oraz imię i nazwisko. Kwota wkładu własnego jest podana w pkt 20 aneksu. Prosimy o kontakt w przypadku gdy aneks nie zostanie dostarczony do 15 czerwca.

Obecnie przedstawiciele firmy Flexipower Group wykonują objazdy posesji w celu wykonania dokumentacji technicznych. Mieszkańcy u których będzie montowany kocioł na pellet powinni przed wizytą audytora uzyskać opinię kominiarską. Kopie opinii należy dostarczyć audytorów, oryginał natomiast do Urzędu Gminy Lyski. Zgodnie z PFU obowiązkiem Mieszkańca jest dostarczyć  pozytywną opinię kominiarską, przed podłączeniem kotła, o dopuszczeniu komina do eksploatacji; opinia ma zawierać również informację o ciągu kominowym oraz o wentylacji nawiewnej, w tym o wymiarach kratki wywiewnej.  Proponujemy, aby opinia kominiarska była wykonana przed objazdem ze strony Wykonawcy i aby mieszkaniec przekazał audytorowi ksero tej opinii. To przyspieszy działania Wykonawcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Mieszkaniec musi w kotłowni posiadać wentylację wywiewną (kratka przy stropie o wymiarach minimum 14x14 ). Wentylację nawiewną, dla kotłów do 25 kW 200 cm2 , dla kotłów pow. 25 kW 300 cm2. Poniżej przedstawiamy link do instrukcji montażu kotła Galmet. W instrukcji zawarta jest informacja o minimalnym ciągu kominowym dla danej mocy kotła. Tę informacje musi również zapisać kominiarz. Informujemy również, iż wszystkie kotłownie muszą mieć wysokość min. 190 cm.

https://galmet.com.pl/pl/produkt/kociol-z-podajnikiem-na-pellet-5-klasa-genesis-plus-kpp

Montaże pomp co i cwu, pomp cwu oraz kotłów na pellet powinny zakończyć się w terminie do 27 lipca, natomiast kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych do 25 października 2021 r.

Wszelkie szczegółowe informacje nt. producenta urządzeń, typów instalacji, firmy montażowej można znaleźć na naszej stronie internetowej lyski.pl - środki zewnętrzne - OZE.