Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

UTRUDNIENIA W RUCHU MODERNIZACJA PRZEJAZDÓW KOLEJOWYCH

Rozpoczęły się prace mające na celu zmodernizowanie linii kolejowej nr 140 na odcinku Rydułtowy (od tunelu) - Sumina.

Przedmiotowa inwestycja ma za zadanie podniesienie bezpieczeństwa oraz zwiększenie prędkości na przedmiotowym odcinku, a jej koniec szacowany jest na 30.10.2021.

W ramach modernizacji na odcinku od km 51,135 – 57,764 zostanie wymieniona nawierzchnia torowa oraz sieć trakcyjna, zostaną zmodernizowane obiekty inż. oraz nawierzchnia drogowa na przejazdach m in. przy ul. Kolejowej w Łukowie Śląskim; przy ul. Rybnickiej w Suminie Wieś; przy ul. Sportowej oraz ul. Dworcowej w Suminie.

Kulminacja prac przewidziana jest na miesiąc lipiec w którym prace będą prowadzone maszynami torowymi – wysokowydajnymi takimi jak oczyszczarka RM, podbijarka MD czy też pociąg układkowy PUN P90.

Rozpoczęcie prac w/w maszynami datowane jest na 06.07 i potrwa do 31.07.2021.

Powyższe prace wiążą się z lokalnymi utrudnieniami w ruchu pojazdów kołowych. Wykonawca deklaruje, że optymalizację prac i  minimalizowanie do max godziny przerw w ruchu.