Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

Pożegnanie Lata 2022

Wspaniała atmosfera, piękna pogoda, międzynarodowa współpraca i atrakcji bez liku... to recepta na idealne zakończenie lata!  

9 września na placu przy Urzędzie Gminy odbyła się wielka plenerowa impreza „Pożegnanie lata”. Pojawiło się sporo atrakcji dla rodzin z małymi i starszymi dziećmi, zamki dmuchane, kolorowe żywe maskotki, pokazy strażackie przeprowadzane przez zastępy OSP Pstrążna, OSP Żytna oraz OSP Lyski. Ośrodek Wspierania Rodziny zaprosił do kącików malowania twarzy, kącika sportowego i kulinarnego gdzie goście częstowani byli pysznym kołaczem, kawą czy kiełbasą z grilla. Najmłodsi polowali na nieco inne smakołyki, dla nich najważniejszy był popcorn, wata cukrowa czy też przepyszne lody rzemieślnicze.

 

Ważnym punktem programu był festiwal kolorów i wyrzuty w górę kolorowych proszków które tworzyły  wielką barwną chmurę! To było  idealne miejsce, aby się wyszaleć i zrobić niesamowite zdjęcia .

Uczestnicy mogli nabawić się oczopląsu w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;) Na niebie odbywały się pokazy lotów na paralotni  grupy Adam’s z Gliwic, na ziemi natomiast zachwycił nas występ grupy tanecznej „Flames”! W zgodzie z nazwą zespołu dziewczyny pokazały nam co to znaczy prawdziwy ogień!!!

Uczestnicy imprezy mogli całkowicie bezpłatnie skorzystać z wszystkich przygotowanych atrakcji oraz gastronomii dzięki projektowi „Trójstronna integracja w Gminach Lyski i Bolatice”. W tym miejscu warto wspomnieć, iż w tym dniu gościliśmy naszych Partnerów z Republiki Czeskiej, którzy byli zachwyceni naszą wspólną imprezą, jej poziomem organizacyjnym oraz serdecznością rodaków J Zawiązane partnerstwo pomiędzy gminami Lyski i Bolatice ma na celu pogłębienie kontaktów pomiędzy zaprzyjaźnionymi społecznościami, wymianę doświadczeń, dobrych praktyk i informacji, kształtowanie dialogu opartego na równości i suwerenności, jak również zachęcenie lokalnych organizacji i stowarzyszeń obu gmin do współpracy.

Podziękowania w organizacji składamy wszystkim pracownikom Ośrodka Wspierania Rodziny, sołtysowi wsi Lyski, pracownikom UG Lyski, strażakom OSP Lyski, OSP Pstrążna, OSP Żytna,  wolontariuszom Ośrodka Wspierania Rodziny oraz Służbom Komunalnym Gminy w Lyskach.

Wakacje i lato zbliżają się ku końcowi, więc w Lyskach  „Pożegnanie lata” dało nam energię na powitanie jesieni!!

Dziękujemy mieszkańcom za przybycie i wspólną zabawę w tak licznym gronie

Zapraszamy za rok!