Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

Uroczystość poświęcenia i przekazania nowego samochodu miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Suminie

W dniu 19 listopada w Suminie odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania nowego samochodu miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej. Jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x2 na podwoziu MAN TGL.

 

Koszt zakupu samochodu wyniósł ponad 750 tys. zł. z czego 450 tys. zł stanowiła dotacja Województwa Śląskiego, 300 tys. zł. pochodziło z budżetu Gminy Lyski, natomiast środki własne OSP to ok. 3,2 tys. zł.
W uroczystości uczestniczyło wielu znamienitych gości wśród których można wymienić m. in. przedstawicieli samorządów szczebla wojewódzkiego, powiatowego, czy gminnego, państwowych i ochotniczych straży państwowych, wielu innych instytucji i lokalnych organizacji.

Ceremonia rozpoczęła się od uroczystego apelu po którym uroczystego poświęcenia wozu dokonał Ksiądz Proboszcz Jan Włosek. Kulminacyjnym punktem uroczystości było oficjalne wręczenie kluczyków przez Wójta Gminy Lyski Pana Grzegorza Gryta, Radnego Sejmiku Województwa Pana Jarosława Szczęsnego oraz Zastępcę Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej Młodszego Brygadiera  Zbigniewa Dyka na ręce Prezesa OSP Sumina.

Zaproszeni goście mieli okazje złożyć osobiste gratulacje. Przekazane zostały listy gratulacyjne, a druhowie mieli przyjemność usłyszeć wiele słów uznania i pochwał.

Niniejsza uroczystość jak i sam zakup samochodu jest najlepszym przykładem, że kwestie pożarnictwa i szeroko pojętego bezpieczeństwa mieszkańców od dawna był jednym z priorytetów władz samorządowych. Nasza baza, zarówno pod względem infrastrukturalnym jak i technicznym stoi na bardzo wysokim poziomie a od wielu lat Gmina Lyski przeznacza duże kwoty na modernizację sprzętu. Warto jednak wspomnieć przede wszystkim o strażakach ochotnikach bez których nie mogłoby się to udać. Za to wszystko jeszcze raz dziękujemy, życzymy wiele satysfakcji z Państwa pracy i mamy nadzieję że tradycja i pasja pożarnicza będzie zawsze mocną stroną Gminy Lyski.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego ważnego wydarzenia dla mieszkańców sołectwa Sumina oraz całej Gminy Lyski. 

 

Autor zdjęć: Foto-Zorza