Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

Odbiór odpadów komunalnych w roku 2024

Informujemy, że od 1 stycznia 2024 roku odbiór odpadów z nieruchomości położonych na terenie Gminy Lyski (na podstawie złożonej deklaracji) nadal jest świadczony przez firmę PreZero Recycling Południe Sp. z o.o. ul. Szybowa 44, 44-193 Knurów.

Przypominamy, że do gromadzenia odpadów segregowanych należy stosować worki i pojemniki w odpowiedniej kolorystce. Pojemniki do gromadzenia odpadów segregowanych (dot. również popiołu) i niesegregowanych powinny być zgodne z normą PN-EN 840-1:2013-05. Wyłącznie z takich pojemników odpady będą odbierane.

Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021r., poz. 906).

 

Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałych w 2024 r. nie ulega zmianie i wynosi 33,50 zł od osoby zamieszkującej nieruchomość, jeżeli odpady zbierane i odbierane są w sposób selektywny.

Nie zmienia się również zniżka z tytułu kompostowania bioodpadów w kompostownikach przydomowych - nadal wynosi 1,00 zł od mieszkańca. Zniżka przysługuje po uprzednim zgłoszeniu kompostownika poprzez wypełnienie formularza deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.