Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

Apel - nie pal śmieci!

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego przypominamy, że zgodnie z ustawowym obowiązkiem, obowiązuje całkowity zakaz spalania odpadów komunalnych w piecach.

Musimy być świadomi, że spalanie śmieci jest źródłem zanieczyszczeń, które są szkodliwe dla ludzi i środowiska. Substancje wydzielające się w trakcie ich spalania mogą przyczyniać się między innymi do powstawania alergii, nowotworów, niewydolności układu oddechowego i chorób serca,. Warto podkreślić, że szczególnie wrażliwe na działanie toksycznych substancji są małe dzieci, ludzie w podeszłym wieku oraz osoby o obniżonej odporności.

Ponadto, zgodnie z obowiązującą ustawą, wszyscy mieszkańcy gminy Lyski objęci są opłatą za wywóz odpadów, a gmina ma obowiązek odbioru od właścicieli nieruchomości zamieszkałych każdej ilość odpadów komunalnych. Pozbywanie się śmieci na własną rękę stwarza ryzyko dotkliwych sankcji finansowych.

Dlatego zachęcamy do tego, aby segregować odpady i wszystkie przekazywać podmiotowi odpowiedzialnemu za ich odbiór.

Nie spalaj śmieci - dla dobra nas wszystkich!