Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

"Wspólne kolędowanie" w Bogunicach

Okres Bożego Narodzenia sprzyja wspólnemu kolędowaniu. W ten radosny czas swoje doroczne spotkanie miały osoby niepełnosprawne z terenu Gminy Lyski, które wraz z opiekunami 29 stycznia br. zgromadziły się w sali OSP Bogunice, gdzie przez kilka godzin rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy polskie i zagraniczne.

Niezwykle emocjonujący i wzruszający program artystyczny przygotowali podopieczni Ośrodka Wspierania Rodziny w Nowej Wsi, którzy zaprezentowali przedstawienie pn. „Aniołowie”. Występ przygotowany był bardzo profesjonalnie i zadbano w nim o każdy szczegół - artyści mogli pochwalić się pięknymi strojami oraz ciekawymi rekwizytami. Aktorzy występowali z wielkim zaangażowaniem, wkładając w to całe swoje serce. I tak jak w latach poprzednich, tak również w tym roku przedstawienie stworzyło niepowtarzalny nastrój spotkania, a w oczach nie jednej osoby pojawiła się łza wzruszenia.

„Cicha Noc”, „Kolęda dla nieobecnych”, „Feliz Navidad” - czyli najpiękniejsze polskie i światowe kolędy, pastorałki oraz pieśni bożonarodzeniowe wykonał Chór „Małgorzata” z Lysek oraz Zespół „Adagio”. Wykonawcy zaskoczyli też utworami mniej znanymi, ale doskonale oddającymi klimat Świąt Bożego Narodzenia. Kolędy w wykonaniu tych artystów pozwoliły raz jeszcze przywołać wspomnienia minionych świąt i poczuć ich wyjątkową, rodzinną atmosferę.

Coroczne wspólne kolędowanie jest wyrazem szacunku wobec osób niepełnosprawnych. Uczestnicy wydarzenia mają okazję do wspólnych rozmów o potrzebach, jak i problemach osób niepełnosprawnych. „Wspólne kolędowanie” to także idealna okazja, aby docenić wkład osób z niepełnosprawnością w życie kulturalne naszej gminy.