Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Przedszkole w Zwonowicach

Szkoła Podstawowa w Raszczycach

Staw Żelazisty

Stawy rybne w Raszczycach

Zespół dworsko - parkowy w Dzimierzu

Leszczyna

Kompleks Żelazowiec

Przejazd kolejowy Zwonowice

Szatnia LKS Raszczyce

Siłownia w Nowej Wsi

OSP Zwonowice

Druhowie z Raszczyc mają nowy wóz strażacki

Ochotnicza Straż Pożarna w Raszczycach otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. 24 stycznia 2021 r. odbyło się oficjalne przekazanie kluczyków przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz posła na Sejm Michała Wosia.

Strażacy wóz powitali z honorami, następnie zaparkowany przed remizą. samochód poświęcił ks. Marek Kirszniok, proboszcz parafii p.w. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Raszczycach.

Oprócz strażaków z Raszczyc w niedzielnej uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Lyski - Grzegorz Gryt, Przewodniczący Rady Gminy Lyski - Stanisław Hałacz, Dh Witold Ryszka – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rybniku, Dh Andrzej Kolarczyk – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lyskach, Dh Stefan Strupowski – Komendant Gminny OSP.

Nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy, który właśnie trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszczycach to Volvo z napędem na cztery koła, typ GBA 3/16. Wóz strażacki kosztował 807.864,00 zł. Jego zakup został dofinansowany z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej (Fundusz Sprawiedliwości) w kwocie: 799.785,36. Pozostało kwotę: 8.078,64 zł wyłożyła Gmina Lyski.

Całość uroczystości zakończył zjawiskowy pokaz sztucznych ogni.

Warto podkreślić, że nowy sprzęt zwiększy zdolność bojową jednostki, poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i umożliwi skuteczne prowadzenie działań ratowniczych w różnych warunkach.